Jdi na obsah Jdi na menu
 


D I S K O G R A F I E

 Demo 1
(1991-Scum)

Thor Arise
(1992)

The Arrival of the Fimbul
Winter (1994)

Ep

Sorrow Throughout the
Nine Worlds (1996)

Dlouhohrající alba

Once Sent from the Golden
Hall (1998)

The Avenger
(1999)

The Crusher
(2001)

Versus the World
(2002)

Fate of Norns
(2004)

With Oden on Our Side
(2006)

 

Twilight of the Thunder God

(2008)

Dvd
Wrath of the Norsemen
- 3dvd (2006)

B I O G R A F I E

..... Švédská melodic-death metalová kapela Amon Amarth zabývající se vikingskou kulturou a mytologii pochází z Tumby, což je městská část Stockholmu. Základní kámen ke vzniku kapely položil Olavi Mikkonen v roce 1988, když zformoval kapelu SCUM.
V roce 1991 vydává kapela první demo, avšak až roku 1992 vychází demo „Thor Arise“. Od této doby vystupuje skupina pod názvem Amon Amarth (název vymyslel údajně Ted Lundström – Amon Amarth označuje horu Osudu, která se nachází na pláni Gorgoroth v Mordoru.).
......„The Arrival of the Fimbul Winter“ je název dalšího dema, které vyšlo v roce 1994 a mělo nemalý úspěch (prodalo se kolem 1500 kopií).

...... Přelomem v historii kapely bylo vydaní MCD „Sorrow Throughout the Nine Worlds.“ Toto album mělo obrovský úspěch (prodalo se 6000 kopií). Těchto kladných ohlasů si všimli také lidé z Metal Blade records a nabídli Amon Amarth smlouvu. Po tomto MCD odchází bubeník Niko Kaukinen, kterého nahrazuje Martin Lopez.
......První dlouhohrající album „Once Sent from the Golden Hall“ (1998) již tedy vychází pod známkou labelu MBR, což posouvá kapelu o velký kus dále. Od této doby Amon Amarth vystupovali po boku kapel jako jsou Deicide, Six Feet Under, Brutal Truth atd. Naneštěstí se vším dobrým přicházejí i věci zlé. Zde to zlé představoval odchod bubeníka Martina Lopeze (Opeth) a kytaristy Anderse Hanssona. Za bicí tak usedl Fredrik Andersson (A Canorous Quintet) a kytary se chopil Johan Söderberg.

...... O rok později spatřuje světlo světa album "The Avenger". Po vydání tohoto alba zaútočili vikingové na evropská podia společně s kapelami jako: Morbid Angel, Marduk či Vader.
......Dalším řadovým počinem byl v roce 2001 “The Crusher”. Amon Amarth si získávali, získávají a také budou získavat fanoušky svými vystoupeními, která jsou plná ohně, šermířů, drakkarů apod. Samozřejmě nesmím opomenout Johanovu práci s publikem. V roce 2002 podnikli "Amoni" svůj první vpád do USA.
......Po americkém turné natáčí a vzápětí vydávají desku “Versus the World“. Po vydání tohoto alba kapela ihned vyráží na cesty. Vikingové podnikli dvě americká a tří evropská turné.

...... Roku 2004 se do obchodů dostává deska "Fate of Norns". Samozřejmě po vydáni alba následuje představení světu. Kapela koncertuje i v dalších zemích, kde ještě nekoncertovala jako jsou: Island, Mexiko, Polsko, Chorvatsko nebo Norsko. V této době proběhl jeden z nejdůležitějších koncertů v historii kapely. Bylo to vystoupení na německém Wacken open air festivalu. Na této akci podpořilo kapelu okolo 30 000 fanoušků.


JOHAN SÖDERBERG

Johan se přidal k AA v roce 1998 po odchodu kytaristy Anderse Hanssona. Johan S. se setkal s Tedem a Johanem H. v jedne hospodě ve Stockholmu, kde AA hrali. Johan a Ted mu nabídli jestli se k nim nechce připojit, když odešel Anders. Johan S. se ozval Olimu, kterého znal z dřívějška a dohodli se, že to zkusí. Johan S. a Oli spolu předtím nikdy nehráli i přesto, že se znali (vyrustali na stejném předměstí v Tullinze jižně od Stockholmu).

Narozen:
v roce 1972 ve Stockholmu

Post: kytara

Nástroj:
Gibson explorer, Gibson Les paul, Ibanez RG570

Nejlepší zážitek s kapelou:
Vystoupení na německém festivalu Wacken open air v roce 2004 před
20 000 lidmi s ohňovou show uprostřed noci.

TED LUNDSTRÖM

V začátcích Scum hrál Ted na basu v kapele Eternal Oath.
Amon Amarth potřebovali basáka. Anders Hansson znal Teda a tak se sešeli s Olim. Ted se přidal v roce 1992 a byl to on kdo vymyslel název Amon Amarth.

Narozen:
16. dubna 1974

Post: basa

Nástroj: nezjištěno ( pětistrunná basa )

Oblíbené filmy:
Vrána, Vetřelci, Dracula, Matrix, Spinal Tap, Fargo Very bad things, The usual Suspects, The Sixth Sense, Korpen Flyger, Korpsens Skugga, Fight Club

Oblíbené pití:
Pivo:
Guinness, Falcon Bayersk, Staropramen

Tvrdý alkohol:
Absolut Vodka, Explorer Lingon, Tequila, Sambuca

Oblíbené kapely:
Bathory, Slayer, WASP, Immortal, At The Gates, Loreena McKennit, Danzig, Samael, Type O Negative, Soundtrack z Posledního Mohykána

JOHAN HEGG

Johan a Oli se poznali v Řecku v létě roku 1991. Zde byl Johan se svým spolužákem, který znal Oliho. Když Oli uslyšel Johanův growl v hospodě, nabídl mu, jestli se nechce připojit k jeho kapele Scum. Johan souhlasil.

Narozen:
29. dubna 1973 ve Stockholmu

Post: zpěv

Záliby:
fotbal, počítačové hry, posezení s přáteli v hospodě, ...

Nástroj: hrdlo

OLAVI MIKKONEN

Zakládající člen kapely Scum,
která od roku 1992 vystupuje jako Amon Amarth

Narozen:
25. srpna 1973 ve Stockholmu

Post: Kytara, skládání hudby

Záliby:
Hudba, popíjení piv s přáteli, ...

Nástroj: Gibson Explorer Goth

Nejlepší zážitek s kapelou:
Nahráváni alba Avenger

Fredrik Andersson

V 11ti letech (1986) přestává Fredrik hrát na piáno. V roce 1988 dostal první kytaru a začal skládat svou hudbu. Připojil se ke kapele, ale ta nehrála to co chtěl a tak založil vlastní v roce 91-92. Jmenovala se A Canorous Quintet.

Fredrik a Oli se setkali na prvním koncertě AA, kde hrál i Fredrik s A Canorous Quintet. Vymněnili si adresy, aby si mohli přeposlat svá dema. Kapely společně odehrály několik koncertů. V této době usedá Fredrik za bicí a učí se hrát. Když z AA odešel Martin Lopez (Opeth) v roce 1998, Oliho hned napadlo zavolat Anderssonovi. Tomu se moc nechtělo, ale za pár dní se sešli a "zajamovali", Fredrik pak odešel k AA.

Působil také od roku 1993-2002 v kapele Marduk.

Fredrik měl po příchodu do AA dva měsíce na to, aby se naučil předchozí skladby a ještě musel zvládnout album The Avenger.

Nyní Andersson působí i v dalších projektech, jako jsou This Ending, Curriculum Mortis...

Narozen: roku 1975

Post: bicí

Nástroj:
bicí Pearl, pedály Yamaha a dubové paličky

TO VŠE PRO VÁS PŘIPRAVIL    KNÍŽE ABADDON  demmon@email.cz

 


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář